Zabezpiecz tyły. Zapewnij sobie komfort siedzenia.
Badania profilaktyczne to twoja polisa ubezpieczeniowa na zdrowie. Dzięki nim monitorujesz kondycję swojego organizmu i możesz zadziałać wcześniej, gdy coś odbiega od normy. Nadchodzi jesień, a to dobry czas, aby bliżej przyjrzeć się swojemu zdrowiu.
Morfologia, poziom glukozy, cholesterol, mocz, ciśnienie krwi, RTG klatki piersiowej, kontrola stomatologiczna, wizyta u ginekologa to podstawy. Ale czy pamiętasz o swoim „siedzeniu”? Choć hemoroidy są tematem drażliwym, to bardzo istotnym. Dlatego już dziś wpisz do kalendarza wizytę u specjalisty proktologa. Nie ryzykuj. Okres wzmożonej profilaktyki to szansa na wczesne wykrycie choroby.
|
Problem choroby hemoroidalnej dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. To choroba cywilizacyjna. Obecnie każdy z nas jest w grupie ryzyka i może zachorować na żylaki odbytu. Najczęściej chorują pracownicy biurowi, zawodowi kierowcy, zapaleni gracze komputerowi. Choroba przytrafia się również osobom aktywnym np. jeżdżącym konno czy kolarzom. Szczególnie zagrożone są osoby otyłe, kobiety, które przeszły kilka porodów. Problem bolących hemoroidów dotyka coraz młodsze osoby.
Przełam strach
Hemoroidy to wstydliwy problem i wielu z nas woli nie wiedzieć, że coś im dolega. Cierpieć niż udać się do specjalisty. A to poważny błąd. Badanie per rectum dla lekarza proktologa to codzienna praca. Doktor rozumie Twój wstyd i obawy, dlatego zawsze przeprowadza kontrolę szybko, dyskretnie i fachowo. Kilkunastominutowa wizyta naprawdę pomoże rozwiązać Twój problem. W pierwszym stadium choroby możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że masz żylaki odbytu. A im szybciej wykryta zostanie choroba, tym szybciej rozpoczniesz leczenie. Pamiętaj, że nie leczone mogą prowadzić do choroby nowotworowej. A tej z pewnością chciałbyś uniknąć.
Pomóż sobie
Jeśli już podjąłeś wyzwanie i w końcu udałeś się do lekarza, a on niestety wykrył u Ciebie chorobę może zaproponować Ci kilka sposobów leczenia. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania hemoroidów. Podstawą skutecznej terapii są środki farmakologiczne. Dostępne bez recepty w postaci czopków i maści możesz dostać w każdej aptece. Ważne, aby wykazywały działanie przeciwzapalnie, ściągające i miejscowo znieczulające, korzystnie wpływały na stan błon śluzowych odbytu. Takie jak np. Ruskorex. Gdy guzki znajdują się wewnątrz kanału odbytu, najlepiej sprawdzą się czopki, jeśli zaś wysuwają się na zewnątrz odpowiednia będzie maść. Oczywiście lek można stosować naprzemiennie i wg własnych preferencji. Lekarz może zalecić Ci również wykonanie zabiegów takich jak: krioterapia, gumkowanie czy laseroterapia. W przypadku bardzo zaawansowanej choroby wymagana jest operacja.
Nadesłał:
Best Image PR
|