NAWODNIENIE ORGANIZMU ZIMĄ – O CZYM MUSIMY PAMIĘTAĆ?
Zima to czas, kiedy zapominamy o odpowiednim nawodnieniu, latem przypominają nam o tym temperatury i pragnienie. Kiedy za oknem pogoda nas nie rozpieszcza warto pomyśleć o sposobie, który będzie przypominał nam o regularnym nawodnieniu organizmu. Dlaczego jest to tak ważne w trakcie zimy?
Odczucie pragnienia
|
Woda jest podstawą nawodnienia organizmu o piciu przypomina nam pragnienie – zimą również, ale jest ono ignorowane lub źle interpretowane jako głód. Dlatego jeśli czujemy się głodni w pierwszej kolejności powinniśmy sięgnąć po szklankę z wodą, aby nie pogłębić odwodnienia organizmu.
Suchość w gardle
Zimą suchość w gardle dokucza nam częściej, gdyż suche powietrze podrażnia i uszkadza błony śluzowe. Częściej narażeni jesteśmy także na zapalenie górnych dróg oddechowych. Jeśli przebywamy na zewnątrz w mroźny dzień pamiętajmy, aby oddychać nosem a nie ustami, dzięki temu zabezpieczymy nasze gardło przed infekcją. Możemy pić również mikstury na bazie miodu, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo.
Wypłukuj toksyny z organizmu
Woda wspomaga pracę nerek, które są w naszym organizmie filtrem oczyszczającym odpady metaboliczne. Kiedy nerki nie otrzymują dostatecznej ilości wody nie mogą pracować prawidłowo, przez co toksyny odkładają się w naszym organizmie.
Nadesłał:
editor
|