Jak wybrać odpowiednią poduszkę?


Jak wybrać odpowiednią poduszkę?
2020-05-27
Właściwie wyprofilowane oparcie dla głowy jest jedną z podstaw dobrego wypoczynku. Poduszka dobrana bez należytej staranności może skutkować bólem kręgosłupa, bezsennością oraz złym samopoczuciem. Warto zatem poświęcić chwilę na to, by dowiedzieć się, jaka będzie odpowiadała konkretnym potrzebom.

Wysoka czy niska?

Tak jak w przypadku stopnia twardości materaca, każdy ma inne upodobania. Przyjęło się jednak, że większości odpowiada poduszka o średniej wielkości. Osobom o dość szerokich ramionach rekomendujemy wyższą - odwrotnie, gdy mamy do czynienia z drobną budową ciała. Warto pamiętać, że wzorcowe oparcie powinno wypełniać przestrzeń między ramieniem a szyją.

Kwestia wypełnienia

Tradycjonaliści cenią sobie wypełnienie z pierza naturalnego - ma doskonałe właściwości izolacyjne, skutecznie wchłania i odprowadza wilgoć. Jednak dla pracowników biurowych, którzy spędzają przed komputerem większość dnia, Wendre poleca poduszkę z ortopedycznej linii Aloe Vera. Oprócz wygody, odciąża ona szyjny odcinek kręgosłupa. Natomiast dzięki wypełnieniu z elastycznej pianki Visco, zapewnia prawidłowe podparcie szyi i ramion. Poduszka ta jest zalecana zwłaszcza w profilaktyce zespołów bólowych, wywołanych najczęściej długotrwałym wykonywaniem pracy biurowej. Doskonale sprawdzi się w łagodzeniu napięcia mięśni.

Nie powinniśmy lekceważyć jakości naszego wypoczynku. - podkreśla ekspert marki Wendre Beata Przybylak - Poduszka nie ma jedynie funkcji estetycznej. Może ona pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na ułożenie kręgosłupa. Starannie dobrana zapewnia ciału rozluźnienie oraz swobodny przepływ krwi, co pozytywnie wpływa na wiele aspektów zdrowotnych. Nie bez powodu brak snu uznaje się za torturę! Warto też dodać, że poduszki Aloe Vera są bardzo miękkie w dotyku i przyjazne alergikom. Są też łatwe w pielęgnacji dzięki zdejmowanemu pokrowcowi, który można prać w pralce w 40 stopniach.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

***Grupa Wendre jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z własnymi zakładami produkcyjnymi w Estonii i Polsce, o rocznej zdolności produkcyjnej 12 milionów kołder i poduszek oraz 600 000 łóżek i materacy. Wendre ma biura sprzedaży w Szwecji, Finlandii, Niemczech i Polsce, a wśród klientów grupy znajduje się wiele wiodących europejskich sieci handlowych z branży mebli i tekstyliów domowych. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln Euro, a liczba zatrudnionych wynosi 1200 pracowników. Główną częścią działalności Wendre są marki własne, ale sukcesy odnoszą również dzięki markom Familion i Wendre. Grupa Wendre jest firmą świadomą ekologicznie, stosuje najnowsze technologie tak by wykorzystać ponownie do 95% resztek z produkcji. Więcej informacji na: www.wendre.pl 

Nadesłał:

Wendre

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl