Grypa i przeziębienie – co robić gdy łamie w kościach? Tantum Flu sposobem na obie dolegliwości.


Grypa i przeziębienie – co robić gdy łamie w kościach? Tantum Flu sposobem na obie dolegliwości.
2019-11-04
Jesienno – zimowe infekcje zwykle dopadają nas w najmniej oczekiwanym momencie – kiedy akurat piętrzy się mnóstwo spraw. Najbardziej narażony na atak wirusów grypy i przeziębienie jest przemęczony organizm. Infekcje dopadają dorosłych zwykle 2 – 3 razy do roku, a dzieci nawet do 10.

Przeziębienie czy grypa? Sprawdź co Ci dolega

Przeziębienie jest zwykle dokuczliwe, grypa zaś bardzo osłabia organizm i może prowadzić do wielu powikłań np. zapalenia płuc czy mięśnia sercowego. Przeziębienie objawia się bólem gardła, katarem i kaszlem oraz podwyższoną temperaturą. Jego objawy narastają stopniowo. Zwykle po 5-7 dniach ustępują. Grypa atakuje gwałtownie. Zaczyna się od uczucia zimna i ogólnego rozbicia, któremu towarzyszy ból głowy, dreszcze, a także bóle mięśniowo – stawowe, temperatura ciała wzrasta nawet do 39°C. Chorobie towarzyszy również ból gardła i kaszel. Grypa może trwać nawet do 2 tygodni.

Dwie choroby, jedno rozwiązanie!

Kiedy rozpoczyna się jesień, zaczynają nas atakować zarówno wirusy przeziębienia jak i grypy. Na zachorowanie jesteśmy narażeni dosłownie wszędzie – w domu, szkole, pracy, komunikacji miejskiej. Zarazki unoszą się w powietrzu, przenoszą drogą kropelkową, osadzają na rękach, przedmiotach codziennego użytku. Tantum Flu to lek, który łagodzi objawy zarówno przeziębienia, jak i grypy. Jeden środek na dwie choroby. Już nie musimy się zastanawiać co tym razem nam dolega. Tantum Flu to lek z rodziny marki Tantum. Występuje w dwóch wariantach smakowych: pomarańczowym i cytrynowym. Zawiera połączenie aktywnych substancji: paracetamolu  i chlorowodorku fenylefryny. Pierwszy zmniejsza gorączkę oraz bóle mięśni, głowy czy gardła, drugi zaś obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, dzięki czemu udrożnia nos. Tantum Flu przeznaczony jest dla wszystkich pacjentów powyżej 12. roku życia. Preparat dostępny jest w saszetkach w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie. Pamiętajmy, że wirusów przeziębienia i grypy nie leczymy antybiotykami.

Jeśli dopada nas jakakolwiek infekcja nie czekajmy, tylko zacznijmy działać.  Szybkie zastosowanie Tantum Flu złagodzi objawy choroby oraz sprawi, że szybciej ją pokonamy.

Nadesłał:

NataliaBI

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl