Artykuły prasowe
Polki pragną zmian
Jak zaakceptować siebie i odnaleźć wsparcie w walce z kompleksami?
7 najczęstszych kłopotów stomatologicznych podczas urlopu – jak sobie z nimi poradzić?
Wyczekane wakacje, to czas odpoczynku i przyjemności. Jednak nawet w tych beztroskich dniach mogą wydarzyć się nieprzyjemne niespodzianki, do których należą między innymi nagłe problemy dentystyczne.
Problemy z kręgosłupem? To musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na operację
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie.
Antykoncepcja awaryjna nie jest tematem tabu. Uzasadnia prof. Mirosław Wielgoś.
Antykoncepcja awaryjna odgrywa ogromną rolę w codziennym życiu kobiet. W Polsce od maja można ją zakupić w aptece na receptę farmaceutyczną. Nie każdy natomiast wie, jak działają dane metody antykoncepcji oraz kiedy je stosować.
Na dobry początek dnia: owoce i warzywa na śniadanie plus mała dawka ruchu
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia - stwierdzenie to jest bardzo popularne i każdy z nas nie raz je usłyszał. Jednak co jest najbardziej istotne? Chcąc zapewnić sobie energię na dobry początek dnia, warto pamiętać o warzywach i owocach, a także o krótkim porannym treningu.
Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób?
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Karnawałowe przekąski z pstrąga
Zainspiruj się przepisami na smakowite przekąski z pstrąga.
Wywiad z mgr farm. Olgą Sierpniowską
Dlaczego wydanie wytycznych dla farmaceutów dotyczących antykoncepcji awaryjnej jest tak ważne? – wywiad z mgr farm. Olgą Sierpniowską
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie fizyczne czy brak świadomości o zagrożeniach mogą prowadzić do urazów, takich jak skręcenia, złamania czy urazy kolan.
Uczucie pragnienie spada w zimie o 40 proc. W czasie choroby powinniśmy przyjmować 3,7 litra płynów
O nawadnianiu w lecie pamięta większość z nas, ze względu na upał oraz wzmożone uczucie pragnienia. W okresie zimowym jednak często o regularnym piciu wody zapominamy, a jest ono nie mniej ważne niż w ciepłym miesiącach. Amerykańscy naukowcy alarmują o konieczności spożywania 3,7 litra płynów.
Dlaczego czujesz się zmęczony, mimo że jesz zdrowo? Przyczyny niedoboru żelaza w ciele
Co blokuje organizm przed prawidłowym przyswajaniem tego kluczowego pierwiastka?
Najczęściej czytane artykuły:
Karnawałowe przekąski z pstrąga
Zainspiruj się przepisami na smakowite przekąski z pstrąga.
Wywiad z mgr farm. Olgą Sierpniowską
Dlaczego wydanie wytycznych dla farmaceutów dotyczących antykoncepcji awaryjnej jest tak ważne? – wywiad z mgr farm. Olgą Sierpniowską