Jak skutecznie trenować?


Jak skutecznie trenować?
2018-03-01
Jeśli właśnie zaczynacie swoją przygodę z treningami przyda Wam się kilka wskazówek jak skutecznie trenować, aby osiągać efekty i szybko się nie zniechęcić.

Zdecydowałyście się zacząć treningi, kupiłyście karnet na siłownię i chcecie do lata lepiej wyglądać - to świetna decyzja. Zanim zaczniecie treningi warto zapoznać się z najważniejszymi poradami, które uczynią wasz trening skutecznym i bezpiecznym:

  •  pamiętajcie o rozgrzewce - przed przystąpieniem do treningu siłowego należy wykonać około dziesięciominutową rozgrzewkę na maszynach cardio oraz rozgrzać nadgarstki i ręce wykonując kilka ćwiczeń z hantlami o małym obciążeniu 
  • dobrze dobrany plan treningowy - plan treningowy musi być dostosowany do twojego celu treningowego - trening bez planu nie ma najmniejszego sensu, będziesz bez celu snuła się między maszynami i wybierała ćwiczenia, które najbardziej lubisz a to nie zagwarantuje Ci sukcesu
  • motywacja - warto przed rozpoczęciem treningów zrobić sobie listę rzeczy, dla których chcesz ćwiczyć - np. polepszenie zdrowia i samopoczucia, utrata wagi, wyższa sprawność - i zaglądać do tej listy w chwilach zwątpienia. Możesz też zacząć trenować z przyjaciółką - we dwie będzie wam się łatwiej zmotywować. Uważajcie jednak, aby trenować a nie plotkować.
  • wybieraj ćwiczenia wielostawowe - najlepiej rozwijają sylwetkę i spalają dużo kalorii. Przykładowymi ćwiczeniami wielostawowymi są:  martwy ciąg, przysiady, wykroki z obciążeniem.
  • dbaj o dobrą technikę - pozwoli ona cieszyć się szybciej efektami a także unikać kontuzji. Warto trenować z trenerem personalnym, który będzie nas uczył prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń i korygował błędy.
  • określ cel treningowy - pamiętaj, aby był realistyczny, gdyż za duże wymagania mogą szybko przekształcić się w zniechęcenie. Dokonuj pomiarów - centymeterem, na wadze lub jeśli masz na siłowni urządzenia tanita.
  • zadbaj o dobrą dietę - dieta musi być zrównoważona i dostosowana do twojego celu treningowego. Jeśli chcesz schudnąć dobrze będzie dość mocno ograniczyć węglowodany.
  • odpoczywaj - daj swojemu organizmowi czas na regnerację, jeśli będziesz pracować i codziennie mocno trenować a słabo się wysypiać - efekty będą słabsze
  • modyfikuj ćwiczenia i urozmaicaj je - pamiętaj, że nasz organizm potrzebuje co raz to nowych bodźców, aby na nie reagować.
  • rozciągaj się - po treningu poświęć kilka chwil na rozciąganie, wzmocni to elastyczność twoich mięśni i sprzyjać będzie ich regeneracji.
Jeśli nie macie jeszcze doświadczenia w treningu bardzo pomocne będzie wsparcie dobrego trenera personalnego. Jeśli jesteście z Katowic lub okolic i chciałybyście skorzystać z wiedzy i umiejętności trenera personalnego zapraszam Was do kontaktu i do odwiedzenia mojej strony internetowej: www.trenerpersonalny-katowice.pl
Życzę Wam powodzenia i dużej wytrwałości w realizowaniu waszych celów treningowych! 

Nadesłał:

Trener Personalny

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl