Polskie materace - propozycje najlepszych modeli


2018-05-30
Sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania oraz zdrowia kręgosłupa. Wybierając materac najlepiej jest kierować się indywidualnymi preferencjami grubości pianki, twardości podłoża i materiałów wykonania.

Jednak jeśli chodzi o markę materaca, raczej większość z nas spycha to na drugi plan. Robiąc zakupy do wyposażenia domu, decydujemy się na coś, co krzyczy do nas ze sklepowej wystawki. Niejednokrotnie okazuje się polscy producenci posiadają produkty jakościowo lepsze od zagranicznej konkurencji. Zaprezentujemy wam kilka polskich modeli, na które warto zwrócić uwagę.

Wspieranie polskich producentów

Polskie materace sprzedają się na całym świecie. Polacy nie raz już udowodnili, że prowadzenie biznesu im wychodzi. Jeśli chodzi o przykład firmy zajmującej się materacami, możemy wspomnieć o start-upie z 2015 roku „eve Sleep”. Dwójka Polaków założyła działalność w Anglii, której podstawą było zakup materaca przez internet. Może to się wydać dziwne – czy to nie kupno kota w  worku? Okazuje się, że nie. Firma daje bowiem 100 dni na zwrot produktu, jeżeli nie spełni on naszych oczekiwań. Zaskakujący jest fakt, że liczba zwrotów jest dość niska, ponieważ Polakom udało stworzyć się coś naprawdę dobrego jakościowo. Cieszy również fakt, że polskie materace sprzedają się też poza Europą. Nie zostaje nic innego, jak samemu sprawdzić.

Materac pocket z kokosem Morfeusz

Ten polski materac posiada wysoką twardość H3, a ilość sprężyn wykorzystana do jego budowy to 272 szt./m2, które są odzielnie pakowane.To nie wszystko, ponieważ produkt ma aż 7 stref o dwóch twardościach, z obu stron. Jest to produkt z wkładem kokosowy, który zapewnia wykokie właściwości antyalergiczne i antygrzybicze. Materiały wykorzystane do prodkucji to bawełna, włókno klimatyzowane, kokos, siatka wentylująca i pianka poliuretanowa. Rekomendowany jest dla par, osób ważących ponad 80 kilogramów oraz dla alergików. Wysokość materaca wynosi 17 cm. Przy zakupie produktu zaleca się również kupno stelaża bez regulacji, dla zapewnienia właściwej stabilizacji.

Materac pocket z kokosem i memory Belleza

Polski materac Bellaza to produkt typu pocket z profilowaniem, które umożliwia 7 stref twardości klasy H2/H3. Materac jest dwustronny i posiada sprężyny kieszeniowane, które pracują niezależnie, jedynie w miejscu nacisku. Do jego produkcji wykorzystano kokos i visco-elastic. Poprzez dwucentymetrową matę kokosową w środku, materac dobrze niweluje zapadanie się ciała i zapewnia sztywność podłoża. Również wstawanie z łóżka staje się łatwiejsze. Materac posiada właściwości ortopoedyczne, alergiczne i antygrzybicze. Rekomendowany dla par, alergików, osób otyłych, lubiących twarde podłoże oraz cierpiących na choroby kręgosłupa.

Materac pocket z podwójnym kokosem Zeus

Z kolei ten polski materac, z podwójnym wkładem kokosowym, ma zbliżone właściwości alergiczne i antygrzybicze do Bellezy. Jednak jego wytrzymałość jest zdecydowanie mocniejsza, dzięki czemu rekomenduje się go osobą z wagą powyżej 110 kilogramów i z zaawansowaną otyłością. Jest to typ sprężynowy kieszeniowy – z odzielonymi sprężynami oraz z 7 strefami komfortu. Dwie maty kokosowe jeszcze dokładniej niwelują zapadanie się ciała, nawet osób bardzo ciężkich.

Materac multipocket z memory i lateksem Rio De Janeiro

Polski materac Rio De Janeiro to product typu multipocket, sprężynowy kieszeniowy, zawierający 508 sprężyn/m2 i 7 stref komfortu. Grubość produktu wynosi 23 cm, co podnosi komfort snu. Materac jest dwustronny: z jednej mamy 4 cm lateksową warstwę, z drugiej materac jest obity 4 cm pianką VISCO memory. Dzięki temu użytkownik może wybrać twardość H1 lub H2, a pianka memory zapamiętuje i dopasowuje się do kształtu ciała. Materac ma właściwości ortopedyczne, antyalergiczne i grzybiczne.

Nawierzchniowy materac Ados

Jest to model o średniej twardości H2 i grubości 5 cm, typu nawierzchniowego, z pianką posiadającą właściwości antyalergiczne i antygrzybicze. Polski materac Ados jest rekomendowany do wyrównania powierzchni spania. Zapewnia kompletne podparcie dla kręgosłupa, co skutecznie podnosi komfort snu. Z racji swoich wymiarów, można go łatwo przechowywać w szafie, jako materac dla gości.

 

Nadesłał:

JustynaZ

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl